Oferta

Uczniowski Klub Sportowy Wiking oferuje różne formy spędzania wolnego czasu. Do dyspozycji członków klubu są różne jednostki, na których można zarówno pływać rekreacyjnie, jak i szkolić się w trakcie kursów na patenty żeglarskie. Klub organizuje również obozy sportowe, podczas których młodzi żeglarze mogą zdobywać i szlifować umiejętności żeglowania.

Baza sprzętowa – klub dysponuje kilkudziesięcioma jednostkami, od regatowych jachtów klasy OPTYMIST począwszy, na dużej łodzi dwumasztowej DZ kończąc.
19      Kursy na stopnie żeglarskie – Pod okiem instruktorów szkolą się młodzi żeglarze, którzy po kilkunastu dniach zajęć teoretycznych i praktycznych zdają państwowy           egzamin zgodnie z wytycznymi Okręgowego Związku Żeglarskiego.
5      Obozy – W trakcie wakacji organizowane są obozy żeglarskie, podczas których młodzi adepci poznają tajniki sztuki żeglarskiej, szkolą się w trakcie kursów żeglarskich,    lub po prostu doskonalą swoje umiejętności.