Gowidlino – Żeglarski Puchar Kaszub

Żeglarski Puchar Kaszub, jedyny w regionie projekt łączący regaty w różnych ośrodkach we wspólny cykl i jedną klasyfikację, odbywa się od 2015 roku. 

W tym roku przedsięwzięcie odbywać się będzie w nowej odsłonie. Wsparły je Starostwo Powiatowe w Kartuzach oraz Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, a główną osobą odpowiedzialną za przedsięwzięcie został Filip Lipski z PoZŻ. Patronat nad cyklem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

W dniach 8 – 9 lipiec regaty z cyklu Żeglarski Puchar Kaszub trafiły do Gowidlina w gminie Sierakowice.

Frekwencja dopisała – na linii startu stanęły 44 jednostki.

W pierwszym dniu regat pogoda raczej dopisała lecz nie szczędziła uczestnikom mokrych wrażeń. W dniu następnym rozpogodziło się. W regatach w Gowidlinie wzięły udział następujące kluby: UKS Wiking, UKŻ Lamelka, UKS Wodnicy Garczyn, UKS Tolkmicko, ŻUKS Stężyca, Kartuski Klub Sportowy.

 

Przedstawiamy końcową klasyfikację regat:

Grupa 0:

zero

UKS:

UKSy

Cadet i Vaurien:

cadet-v

Omega:

omegi

Open:

open

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z regat:

Gowidlino 8-9.07.2017 - Żeglarski Puchar Kaszub